Ortodontinis gydymas. Dantų tiesinimo būdai ir svarba. - OksDenta - Odontologijos Klinika Kaune

Ortodontinis gydymas. Dantų tiesinimo būdai ir svarba.

Ortodontinis gydymas. Dantų tiesinimo būdai ir svarba.

Ortodontinis gydymas – tai netaisyklingo sąkandžio ir kreivų dantų koregavimas. Ortodontinio gydymo indikacijas ir kontraindikacijas įvertina gydytojas ortodontas po detalaus ištyrimo. Ortodontinis gydymas gali būti derinamas su kitomis procedūromis (pvz.: plombavimu, protezavimu, chirurginėmis intervencijomis), tačiau prieš pradedant ortodontinį gydymą turi būti sanuota (sveika) burnos gleivinė ir dantys.

 

Kodėl dantys turėtų būti tiesinami?

Dantų tiesinimas dažniausiai pasirenkamas dėl estetinių priežasčių. Kreivi dantys gali neigiamai veikti emocinę žmogaus savijautą, kai bijoma juoktis ar stengiamasi juos pridengti. Tačiau kreivi dantys gali kelti ir kitokių rūpesčių. Sąkandžio anomalija taip pat gali neigiamai veikti tam tikrų garsų artikuliavimą. Jei dantys yra kreivi, kai kurias jų vietas gali būti sunku išvalyti – o nevalomose vietose dantys genda. Kai dantys netaisyklingai sudygę, kramtymo krūvis yra paskirstomas netolygiai, todėl kai kurie dantys greičiau sudyla nei turėtų. Taip pat, jei sąkandis yra labai netaisyklingas, blogai sukramtomas maistas, o tai lemia virškinamojo trakto problemas.

Nemokama konsultacija

Dažnos kreivų dantų priežastys:

  • paveldimumas;
  • žalingi įpročiai (pvz., nuolatinis netaisyklingas kvėpavimas per burną, per ilgas čiulptuko naudojimas);
  • sutrikdytas normalus dantų dygimas (pvz., per anksti iškritę pieniniai dantys);

 

Pagrindinės pasekmės, kurias gali sukelti kreivi dantys:

  • ėduonis
  • dantenų uždegimas
  • sudėtinga priežiūra
  • greitas dantų dėvėjimasis, dantų netekimas
  • virškinimo ligos dėl nekokybiškai sukramtyto maisto
  • estetiniai išvaizdos trūkumai
  • dikcijos sutrikimai
  • diskomfortas šnekant, nepasitikėjimas

 

Kokie yra dantų tiesinimo būdai?

Dantims tiesinti yra naudojami dvejopi dariniai: išimami bei fiksuoti ortodontiniai aparatai. Išimami aparatai – tai kapos, plokštelės, funkciniais aparatai. Gydymas išimamais aparatais taikomas lengvesnių atvejų gydymui. Sudėtingesniems atvejams gydyti naudojami fiksuoti ortodontiniai aparatai – breketai. Jie yra sujungiami viela, kuri, įtempta iki reikiamo ilgio, verčia dantis pamažu judėti tam tikra kryptimi. Breketai yra nenuimami visą gydymo laiką, tol, kol nepasiekiamas norimas rezultatas (gydymas paprastai trunka nuo 1,5 iki 2,5 metų, priklausomai nuo individualios paciento situacijos).

 

Ortodontinis gydymas INVISALIGN kapomis

Invisalign kapų sistema – tai dantų tiesinimo būdas be breketų! Invisalign gali išgydyti įvairias ortodontines problemas, tokias kaip kreivi, susigrūdę ar reti dantys.

Invisalign kapos – tai kapų rinkinys, kurių pagalba dantys po truputėlį juda iš anksto gydytojo ortodonto suplanuota kryptimi. Gydymas šiomis kapomis susideda iš permatomų, išimamų, tiesinančių kapų, kurios keičiamos kas dvi savaites į kitą kapų rinkinį. Kiekviena kapa gaminama individualiai Jūsų dantims. Keičiant kapas, dantys po truputėlį juda, kol jie išsitiesina iki galutinės padėties, numatytos gydytojo ortodonto. Šios tiesinančios kapos yra sunkiai pastebimos, o esant svarbiam susitikimui ar įvykiui, kapas galėsite bet kada trumpam nusiimti.

Gydymas Invisalign kapomis yra ypatingas ir tuo, kad lyginant su gydymu breketais, paprastai nebūna skubių vizitų pas gydytoją ortodontą, kai tuo tarpu nulūžęs breketas ar durianti viela kelia nerimą ir diskomfortą pacientui.

 

Invisalign kapų sistema dažniausiai naudojama gydant:

  • susigrūdusius dantis
  • “uždarant” tarpelius tarp dantų
  • gilų sukandimą: kai viršutiniai dantys per daug perdengia apatinius
  • kai dantis reikia stumt ne daugiau 4-5 mm

 

Gydymas breketų sistema

Gydymas breketų sistema pradedamas išdygus nuolatiniams dantims, arba dantų kaitos laikotarpio pabaigoje. Breketų sistemą sudaro ant dantų paviršių fiksuojami breketai (kabės), ir prie jų tvirtinami ortodontiniai lankai. Jos pagalba tiesinami dantys ir koreguojamas sąkandis. Kartu gali būti naudojamos elastinės gumos, fiksuoti funkciniai aparatai, gomuriniai ir liežuviniai lankai, mini implantai.

 

Breketų rūšys:

Metalinai breketai – pati populiariausia breketų rūšis. Gydymas jais yra greitesnis, pigesnis, tačiau mažiau estetiškas.

Keramikiniai breketai – estetiškesni, mažiau pastebimi ant dantų, bet brangesnis ir ilgesnis gydymas (keliais mėnėsiais). Nulūžusį ar įskilusį breketą reikėtų pakeisti nauju.

Beligatūriniai breketai – ypatingi tuo, kad lankas juose tvirtinamas specialaus užrakto pagalba, mažiau prispaudžiamas prie breketo, sumažėja trintis. Taip pat gydymas vyksta greičiau, vizitai pas gydytoją retesni.

 

Ortodontinės plokštelės

Tai – nuimami ortodontiniai aparatai, turintys plastmasinį pagrindą, prie kurio tvirtinami įvairūs metaliniai elementai: spyruoklės, sraigtai, apkabėlės. Tai ganėtinai efektyvus ir nebrangus gydymo metodas, tačiau tinkantis ne visų anomalijų atvejais. Pagrindinis plokštelių trūkumas – didesnis diskomfortas (nepatogu, sutrinka kalba).

Nemokama konsultacija

Oksdenta klinikoje paslaugas galite įsigyti ypač geromis GENERAL FINANCING BANKO MEDLIZINGO General Financing sąlygomis. Skaityti plačiau.

Registracija internetu