Dantų jautrumo priežastys - OksDenta - Odontologijos Klinika Kaune

Dantų jautrumo priežastys

Dantų jautrumo priežastys

Dantų skausmas, atsiradęs prisilietus, valgant karštą ar šaltą maistą, įkvėpus šalto oro, reiškia, kad dantys tapo jautrūs. Dažniausiai, aštrus skausmas yra gerai pažįstamas citrusinių vaisių, saldainių, ledų (ypač kartu su kava) mėgėjams, rūkantiems ar pernelyg uoliai dantis valantiems asmenims. Kadangi jis dantis perveria vos kelioms akimirkoms, todėl dažniausiai nesureikšminamas. Susirūpinama tik tada, kai skausmo priepuoliai kartojasi pernelyg dažnai arba kamuoja ilgesnį laiką.

Dantų jautrumo priežastys:

  • Emalio pažeidimas, nusidėvėjimas. Taip atsitinka tuomet, kai žmogus netaisyklingai valo dantis, naudoja dantų šepetėlį pernelyg kietais šereliais, dantis nuolat valo balinamąja dantų pasta arba juos gražina kitomis balinimo priemonėmis. Laikui bėgant, nekeičiant valymo technikos ar šepetėlio, emalis nusitrina, atsidengia dentinas. Taip pat gali atsitraukti ir dantenos. Jei dantų šepetėlis valantis dantis yra smarkiai spaudžiamas, danties emalio sluoksnis (jis yra labai plonas) yra nutrinamas arba dantenos atstumiamos žemyn, ir taip apsinuogina dantų šaknys. Tokiais atvejais į išorę atsiveria mikroskopinės poros, kurios į danties nervą praleidžia šalčio, karščio ir kitokių dirgiklių signalus kaip skausmą.
  • Ilgalaikis dantų skalavimo skysčio naudojimas. Kai kurių skalavimo skysčių sudėtyje yra rūgščių, kurios skatina dantų jautrumą, ypač jei dentinas jau yra atsidengęs.
  • Įprotis griežti dantimis. Bruksizmo kamuojami žmonės, kai dėl ko nors labai nerimauja, miegodami nevalingai griežia dantimis.
  • Periodontitas. Tai uždegimas, pažeidžiantis dantį supančius audinius.
  • Gingivitas – uždegimas, galintis sukelti jautrumą, nes jo metu susidaro „kišenės“ tarp dantenų ir šaknies, dėl to dirgikliai gali pasiekti jautrias vietas.
  • Įskilę dantys. Per danties įtrūkimus ar nulūžusius kraštus, bakterijos iš apnašų patenka į pulpą ir sukelia uždegimą.
  • Rūgštus maistas. Dažnas tokio maisto (citrusinių vaisių, pomidorų, marinuotų daržovių) vartojimas gali paskatinti emalio eroziją.
  • Neseniai atliktos odontologinės procedūros. Jautrumas gali atsirasti dėl vainikėlių uždėjimo ar pakeitimo, profesionalios burnos higienos ar pan. Tačiau toks jautrumas yra trumpalaikis ir išnyksta per 4 ar 6 savaites.
  • Nėštumas. Besilaukiančios moterys pirmaisiais nėštumo mėnesiais gali skųstis atsiradusiu dantų jautrumu.

Nemokama konsultacija

Nesvarbu, kas sukėlė padidėjusį dantų jautrumą, apie tai vis tiek reikėtų pasikalbėti su gydytoju odontologu, nes bet koks skausmas yra signalas, verčiantis sunerimti. Gydytojas odontologas, naudodamas fluoro laką ir medžiagas, uždarančias dentino kanalėlius, gali atlikti specialias dantų jautrumą mažinančias procedūras bei aplikacijas. Dantų jautrumą galima gydyti ir lazeriu, o nustačius struktūrinius danties pakitimus, dantys yra paprasčiausiai plombuojami.

Oksdenta klinikoje paslaugas galite įsigyti ypač geromis GENERAL FINANCING BANKO MEDLIZINGO General Financing sąlygomis. Skaityti plačiau.

Registracija internetu